Wymiana Baterii Caterpillar CAT S60

199.00 PLN
Dodano: Luty 11, 2021
Zmodyfikowano: Październik 12, 2022
 • Lokalizacja: 737334472, Warszawa, Mazowieckie, Polska
Bateria jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jej sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu każda bateria traci swoją wydajność. Wraz z rosnąca liczbą cykli ładowania, zmniejsza się jej pojemność i czas zasilania urządzenia. Rowiązaniem może się okazać wymiana baterii w smartfonie Caterpillar CAT S60. Wydawać by się mogło, że jest to prosta i szybka do wykonania czynność. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Wymiana baterii we współczesnych smartfonach to skomplikowana operacja, wymagająca fachowej wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi.

Dlaczego potrzebna jest wymiana baterii w Caterpillar CAT S60?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Kiedy zauważasz że musisz coraz częściej ładować swój telefon, aby móc z niego normalnie korzystać, wskazuje to na możliwy problem z baterią. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna. Jeśli telefon jest stosunkowo młody, ma nie więcej niż 2 lata, może się okazać że zbyt krótki czas działania baterii jest wynikiem źle skonfigurowanych ustawień. Działające w tle energochłonne aplikacje, ekran ustawiony na maksymalną jasność, to tylko jedne z kilku najczęstszych przyczyn zbyt krótkiego czasu działania baterii. Wyłączenie poszczególnych programów lub zmiana trybu zasilania na bardziej energooszczędny, może przynieść oczekiwany efekt w postaci wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu.

Co jeśli jednak wymiana baterii w smartfonie Caterpillar CAT S60 jest koniecznością?

Jeżeli pomimo wykonania wyżej wymienionych czynności czas pracy na baterii nie uległ wydłużeniu, nie pozostaje nic innego jak wymiana baterii na nową. Czy jest to skomplikowana czynność, czy jednak można ją wykonać samodzielnie? Większości osób wymiana baterii w smartfonie kojarzyć się będzie ze zdjęciem tylnej klapki, wyjęciem starego akumulatora i włożenie w jego miejsce nowej baterii. Oczywiście to wszyskto prawda, ale tylko dla strarszych modeli telefonów. We współczesnych modelach wymiana baterii jest znacznie bardziej pracochłonna i skomplikowana. Wymaga wiedzy technicznej, znajomości budowy urządzeń, a także dysponowania specjalistycznymi narzędziami.

Jak w praktyce wygląda wymiana baterii w Caterpillar CAT S60?

1. Rozklejenie obudowy smartfona

Bateria w telefonie Caterpillar CAT S60, podobnie jak w wielu innych, jest na stałe zamocowana wewnątrz obudowy. Notabene, sama obudowa jest ściśle ze soba sklejona, co ma poprawić jej wytrzymałość, nadać urządzeniu większą sztywność, a jednocześnie klej uszczelnia urządzenie, chroniąc je przed penetracją wilgoci. Aby móc dostać się do wnętrza smartfonu, niezbędne jest rozklejenie całej obudowy. To bardzo precyzyjne zadanie, wymagające maksimum ostrożności. Obudowa smartfona Caterpillar CAT S60 jest bardzo ściśle spasowana. Do łączenia obu elementów wykorzystano niezwykle silny klej. Rozłączenie obu elementów polega na stopniowym podważaniu obudowy, poprzez umieszczenie w szczelnie dedykowanego narzędzia. Składa się ono z płaskiego ostrza, które przecina warstwę kleju, oddzielając oba elementy od siebie.

2. Wymiana baterii w smartfonie – wyklejenie

Kiedy już dostaniemy się do wnętrza obudowy telefonu, nie pozostaje nic innego jak wyjąć z niej baterię. Jednak po raz kolejny okazuje się, że w praktyce jest to znacznie trudniejsze. Bateria wewnątrz Caterpillar CAT S60 również jest wklejona. Jej wyjęcie wymaga starannego i bardzo precyzyjnego przecięcia warstwy mocnego kleju. Aby nie doszło do uszkodzenia elementów elektronicznych, należy postępować z niezwykle dużą ostrożnością i dokładnością. Jedno nieuważne draśnięcie ostrza noża, może doprowadzić do przecięcia ścieżek na płycie głównej. W takim przypadku wymiana całego elementu może wielokrotnie przekroczyć koszt wymiany baterii. Kiedy już odkleimy baterię w Caterpillar CAT S60, należy odłączyć od niej przewody zasilające, a w jej miejsce zamontować nowy akumulator. On również powinien zostać osadzony na kleju i w identyczny sposób podłączony przewodami do urządzenia.

3. Zamknięcie obudowy smartfona

Ostatnim etapem naprawy będzie sprawdzenie, czy zasilanie działa prawidłowo. Warto włączyć telefon i poczekać na uruchomienie. Kiedy odbędzie się ono bez problemowo, sprawdźmy czy telefon działa bez zarzutu. Jeśli nasz Caterpillar CAT S60 nie sprawia żadnych problemów, możemy przystąpić do ponownego założenia obudowy. Pojawia się jednak pytanie – należy to zrobić tylko na wcisk, czy również użyć kleju? Zalecana przez producenta technologia naprawy nie pozostawia żadnych wątpliwości. Ponowne założenie obudowy zawsze powinno wykorzystywać nową warstwę kleju. Zapewnia to wnętrzu ochronę przed działaniem wilgoci.

Samodzielna wymiana baterii w Caterpillar CAT S60 – co może pójść nie tak?

Czytając powyższą instrukcję, sporo osób może odnieść wrażenie że tylko ostrzegamy na zapas, a wymiana baterii w smartfonie jest łatwiejsza, niż się wydaje. Nie chcemy nikogo straszyć, ale sami widzieliśmy na własne oczy telefonu, których właściciele podjęli się karkołomnego zadania, jakim jest wymiana baterii na własną rękę. Czym może się to skończyć? Jakie konsekwencje może za sobą pociągnąć próba wymienienia baterii, bez dysponowania właściwymi narzędziami i umiejętnościami?

Zniszczenie obudowy Caterpillar CAT S60 – nie wiedząc jak rozkleić dwa elementy obudowy telefonu, może dojść do sytuacji w której jeden z nich zostanie złamany lub poważnie wyszczerbiony. Jest to konsekwencją posługiwania się przypadkowymi narzędziami oraz brakiem wiedzy o tym, w których miejscach znajdują się zatrzaski. Ich wyłamanie sprawi, że klapka nie będzie mogła być solidnie osadzona i będzie się odkształcać. Przez szczeliny do wnętrza Caterpillar CAT S60 może przedostawać się woda, kurz oraz inne zanieczyszczenia. W

Uszkodzenie płyty głównej – siłowe wyjmowanie baterii z wnętrza Caterpillar CAT S60 również może się źle skończyć. Bateria jest przyklejona do obudowy lub elementów płyty głównej. Podważając ją, możemy trwale uszkodzić jeden z elementów elektroniki. Jeśli dojdzie do tego i obwody zostaną przerwane, telefon całkowicie może odmówić posłuszeństwa. W tym przypadku również okaże się że wymiana baterii w smartfonie jest droższa niż zakup nowego urządzenia. Jeśli nie chcesz do tego dopuścić, oddaj telefon do profesjonalnego serwisu.

Uszkodzenie ekranu dotykowego – wydawać by się mogło że wymiana baterii w Caterpillar CAT S60 nie może zagrażać ekranowi dotykowemu. Kolejny błąd. Jeśli będziemy wykonywać taką naprawę na źle przygotowanym podłożu, to uszkodzenie, zarysowanie, a nawet pęknięcie ekranu jest bardzo prawdopodobne. Dlaczego? Kiedy telefon będzie ułożony w czasie naprawy ekranem do dołu, na twardej i nierównej powierzchni, to powstają na nim duże naprężenia. Mogą one doprowadzić do tego, że wyświetlacz pęknie i oprócz wymiany baterii, będzie nas czekać również wymiana ekranu.

Ile trwa wymiana baterii w Caterpillar CAT S60?

W większości przypadków wymiana baterii w smartfonie jest wykonywana od ręki. Dotyczy to tych przypadków, w których posiadamy części zamienne na magazynie. Zawsze staramy się utrzymać dużą dostępność części zamiennych, tak aby móc na miejscu wymienić baterię w każdym modelu telefonu. Czas takiej naprawy zwykle nie przekracza jednej godziny. W tym czasie mogą Państwo udać się na miasto coś zjeść, wykonać szybkie zakupy lub poczekać w naszym serwisie. W przypadku, kiedy wymiana baterii w smartfonie wymaga dopiero jej sprowadzenia od dystrybutora, czas naprawy może zająć do kilku dni. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. W większości przypadków akumulatory posiadamy na miejscu.

Czy wymiana baterii w smartfonie odbywa się na oryginalnych częściach?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. I tak, i nie. To zależy od naszego klienta. Posiadamy w ofercie zarówno oryginalne baterie do Caterpillar CAT S60, prosto od producenta, jak również ich tańsze zamienniki. Oryginalne baterie z pewnością mają znacznie wyższą jakość wykonania oraz żywotność. Niestety ich cena również w wielu przypadkach jest równie wysoka. Część naszych klientów woli zatem świadomie założyć w telefonie tańsze zamienniki, zdając sobie sprawę że inwestowanie dużych pieniędzy w używany smartfon, nie zawsze jest uzasadnione ekonomicznie. Oczywiście zawsze rzetelnie informujemy klientów o tym, jakie baterie są do ich dyspozycji, czy są to oryginały czy zamienniki, a także ile kosztują, jakie mają wady i jakie zalety.

Wymiana baterii w Caterpillar CAT S60 – czy zawsze jest potrzebna?

W pewnych przypadkach okazuje się, że klient zgłaszający chęć wymiany baterii w smartfonie, wcale nie musi tego robić. Jeden z takich przypadków to osoba, która przyniosła do serwisu Caterpillar CAT S60, twierdząc że bateria jest uszkodzona i trzeba ją wymienić na nową. Klient zapytany o objawy tej usterki, stwierdził że baterii nie da się naładować. Zabraliśmy się zatem do rozbierania telefonu. Wymontowaliśmy z niego baterię i podłączyliśmy do urządzenia diagnostycznego. Okazało się że bateria może być w ten sposób naładowana i rozładowana, bez żadnych dodatkowych problemów. Dało nam to do myślenia, że usterki należy szukać w innym miejscu. Pierwsze podejrzenia padły na gniazdo ładowania. W Caterpillar CAT S60 jest ono szczególnie mocno narażone na uszkodzenia i wyłamania. Naprężenia powstające podczas wkładania i wyjmowania końcówki ładowarki sprawiają, że gniazdo może się poluzować w stykach. Kiedy do tego dojdzie, obwód ładowania zostaje przerwany. Po zdiagnozowaniu tej usterki okazało się, że wymiana baterii w smartfonie wcale nie jest konieczna. Zamiast tego wykonana została naprawa uszkodzonego gniazda ładowania. Wlutowaliśmy nowe gniazdo, wykonaliśmy testy i ponownie zamocowaliśmy dotychczasową baterię. Na końcu założyliśmy obudowę i oddaliśmy zadowolonemu klientowi naprawiony telefon. W tym przypadku okazało się że łączny koszt naprawy wyniósł zaledwie kilkadziesiąt złotych i trwał niespełna jedną godzinę. Zadowolenie klienta było dla nas najlepszą nagrodą.

Zawsze sprawdzamy czy wymiana baterii w smartfonie jest konieczna

Jeżeli i Państwo podejrzewają, że w Waszym telefonie trzeba wymienić baterię na nową, warto zgłosić się z tym problemem do nas. Nie wymieniamy baterii w ciemno, na życzenie klienta. Uważamy się za profesjonalistów i jesteśmy zdania, że to na nas ciąży obowiązek zdiagnozowania usterki. Zawsze sprawdzamy baterie pod kątem prawidłowego działania. Wykorzystujemy do tego celu dedykowane testery. Jeśli bateria ma sprawność mieszczącą się w normie, rozpoczynamy poszukiwania innych możliwych przyczyn problemu. Tak jak w wyżej opisanym przykładzie, może nim być wyłamane gniazdo ładowania. Naprawa uszkodzonego elementu bardzo często jest wielokrotnie tańsza niż koszt zakupu nowej baterii oraz jej założenie. Jeśli chcecie się przekonać, czy w waszym Caterpillar CAT S60 potrzebna jest wymiana baterii, warto skontaktować się z nami. Wykonamy bezpłatną diagnozę, która da odpowiedź na pytanie w czym tkwi problem zasilania lub ładowania. Do jego usunięcia wykorzystamy całą swoją wiedzę, doświadczenie oraz posiadany sprzęt techniczny wraz z umiejętnościami pracowników.
Adres strony: https://nr6.pl
Dzielnica: Ursynów
Vote
Result 0 votes
Kamil
0 votes

Skontaktuj się ze ogłoszeniodawcą Podziel się

Podobne ogłoszenia

 • Serwis CAT
  Serwis CAT
  200.00 PLN
  Serwis Warszawa (Mazowieckie) Luty 11, 2021
  Caterpillar. Synonim niezniszczalności. Smartfony CAT są pancernymi telefonami komórkowymi. Jeśli tęsknisz za legendarną wytrzymałością starych telefonów, CAT jest idealny dla Ciebie. To coś więcej niż połączenie nowej technologii i starej wytrwałośc...
 • Naprawa Telefonów XIAOMI
  Naprawa Telefonów XIAOMI
  99.00 PLN
  Serwis Warszawa (Mazowieckie) Luty 11, 2021
  Naprawa Telefonów XIAOMI Warszawa Serwis zajmuje się naprawami wszystkich modeli telefonów, smartfony XIAOMI są często oddawane do naprawy między innymi ze względu na słabą wytrzymałość ekranu wyświetlacza. Serwis XIAOMI Warszawa W naszej ofercie zna...
 • Serwis telefonów
  Serwis telefonów
  100.00 PLN
  Serwis Warszawa (Mazowieckie) Luty 11, 2021
  Serwis Telefonów oraz Tabletów Warszawa to miejsce, w jakim jakikolwiek użytkownik uszkodzonego sprzętu GSM znajdzie kompetentną pomoc. Sztab specjalistów prowadzących punkt naprawy telefonów na Bemowie z zapałem pomoże, dzieląc się własnym doświadcz...